wentylacja & klimatyzacja & rekuperacja - ECOFAN - informacje ogólne

EcofanECOFAN

najlepsze ceny

Informacje ogólne

Celem oraz zadaniem wentylacji jest dostosowanie i utrzymanie powietrza do potrzeb organizmu człowieka lub wynikających z różnych  procesów produkcji. Głównymi parametrami, o których trzeba pamiętać to czystość powietrza, jego temperatura, wilgotność oraz ruch. Całość dobrze przygotowana do określonego celu daje poczucie komfortu klimatycznego lub spełnia konkretne wymagania wynikające z różnych procesów produkcji. 

Wentylacja to najprościej mówiąc wymiana powietrza w pomieszczeniach w całości lub w części. Odpowiada za dostarczenie świeżego i usunięcie zanieczyszczonego powietrza. 

Dwa ogólne najbardziej znane potocznie systemy wentylacji to naturalna oraz mechaniczna. 

Naturalna – wentylacja powstająca na skutek różnicy temperatur oraz ciśnień między pomieszczeniami na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Jest to najczęściej stosowany system i jednocześnie najbardziej nieskuteczny oraz nieekonomiczny. 

Mechaniczna – jak sama nazwa wskazuje w ruch powietrze wprawiają urządzenia takie jak wentylatory. Najskuteczniejszym systemem do zastosowań ogólnych wykorzystuje się wentylację mechaniczną w układzie nawiewno – wywiewnym. 

Systemy wentylacji mechanicznej nawiwno - wywiewnej coraz częściej wyposażone są w odzysk utraconego ciepła lub chłodu za pośrednictwem róznych układów. Najczęściej stosowanym jest wymiennik krzyżowy, przeciwprądowy lub obrotowy. Urządzenie wyposażone w wymiennik to centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, a w skrócie poprostu rekuperator. 

ECOFAN służy swoim doświadczeniem oraz wiedzą w zakresie oferowanych produktów i usług. W przypadku szczegółowych pytań prosimy o kontakt z nami.