wentylacja & klimatyzacja & rekuperacja - ECOFAN - pytania i odpowiedzi

EcofanECOFAN

najlepsze ceny

Pytania i odpowiedzi

1. Czy można się przeziębić od klimatyzacji? 

- jeśli człowiek jest zdrowy i prawidłowo używa klimatyzacji to nie. Lecz jak w każdy przypadku jest jakieś „ale”. Należy pamiętać o różnicy temperatur między pomieszczeniem oraz temperaturą na zewnątrz. Najgroźniejszą sytuacją jest częsta zmiana otoczenia z dużą różnicą temperatury lub nadmierne wychłodzenie organizmu. Na takie sytuacje narażone są osoby często przemieszczające się lub pracujące w nasłonecznionym miejscu bez zaciemnienia okien. Należy również pamiętać, że organizm posiada zdolność do aklimatyzacji, więc jeśli wystąpią objawy przeziębienia to najczęściej u osób niekorzystających systematycznie z takiego rozwiązania. 

2. Jakie rozwiązania są najczęściej stosowane?

- rozwiązań lub szczegółowych różnic jest sporo. Do zastosowania ogólnego najczęściej stosuje się układy zwane SPLIT, MULTISPLI lub układy zamontowane bezpośrednio w centralach wentylacyjnych. Zapraszamy do odwiedzenia zakładki z produktami lub do kontaktu bezpośredniego. 

3. W jakich obiektach można stosować klimatyzację? 

- praktycznie nie ma ograniczeń technicznych do zastosowań ogólnych. Pozostaje ustalenie kwestii prawnych. W zależności od obiektu, jego przeznaczenia lub właściciela należy to sprawdzić i wystąpić o odpowiednią zgodę, jeśli taka jest wymagana. Najczęściej nie ma takiej potrzeby, lecz uwaga: np.: przy obiektach zabytkowych należy wystąpić o zgodę do konserwatora zabytku, przy zabudowach wielorodzinnych należy mieć zgodę administratora.