Rekuperator, który możesz zainstalować w nieogrzewanym pomieszczeniu.
W systemie wentylacji najbardziej uciążliwy jest hałas emitowany do kanału nawiewnego, ponieważ doprowadza on powietrze do sypialni i salonu. To właśnie z tym hałasem AirPack4 radzi sobie doskonale. AirPack4 redukuje hałas dzięki koncepcji układu przepływowego oraz konstrukcji obudowy. Koncepcja układu przepływowego, w której wentylator nawiewny został
zlokalizowany przed wymiennikiem ciepła pozwala na wykorzystanie kilku tysięcy kanalików wymiennika ciepła do rozpraszania energii akustycznej generowanej przez wirnik wentylatora. Dodatkowa redukcja hałasu została uzyskana dzięki specjalnie ukształtowanej obudowie ze spienionego polipropylenu, która ogranicza turbulencję i absorbuje część energii akustycznej.
AirPacka4 można zainstalować w nieogrzewanym pomieszczeniu, w którym zimą temperatura spada nawet do -15°C.
AirPack4 działa z wysoką sprawnością nawet w niskich temperaturach otoczenia. Dzięki temu można go instalować w pomieszczeniach nieużytkowych oszczędzając cenną przestrzeń budynku. Rekuperator nie straci sprawności i nie wystąpi ryzyko kondensacji wilgoci na powierzchniach jego obudowy. Wszystko to jest możliwe dzięki unikalnej koncepcji obudowy FULLSHELL wykonanej ze spienionego polipropylenu o grubości 50 mm pozbawionej elementów złącznych i innych mostków cieplnych.
AirPack4 nowy, prosty sposób podłączania czujników i urządzeń peryferyjnych.
W nowym AirPacku4 czujniki, panele sterowania oraz system mobilny podłącza się poprzez port umieszczony na obudowie. Moduł rozszerzający jest teraz na zewnątrz i łączy się go z AirPackiem4 wtyczką bez używania śrubokrętów i otwierania obudowy automatyki.
AirPack4 umożliwia podłączenie 8 czujników jakości powietrza i wilgotności.
Po podłączeniu czujników jakości powietrza algorytm sterowania AirPacka4 automatycznie dostosowuje wydajność wentylacji do bieżących potrzeb na podstawie pomiaru jakości powietrza. Pomiary są realizowane przy pomocy czujników AirPin Flow i obejmują stężenia dwutlenku węgla, lotnych związków organicznych oraz wilgotności względnej. Ponadto AirPack4 ma do wyboru 3 automatyczne programy sterujące wentylacją w funkcji jakości powietrza, zapewniające oszczędności energii oraz optymalną jakość powietrza.
AirPack4 z opcją AFC, informuje na bieżąco o stopniu zabrudzenia każdego z filtrów. *Opcja dostępna w wersji Energy++
Koszty wymiany filtrów powietrza to ponad 50% kosztów użytkowania instalacji wentylacyjnej.
Dlatego AirPack4 z opcją AFC wykorzystuje ciągły pomiar różnicy ciśnień po obu stronach filtra do określenia stopnia jego zużycia. Ta informacja pozwala przeprowadzać wymianę każdego z filtrów dokładnie wtedy, kiedy będzie on w pełni wykorzystany. Dzięki temu jakość powietrza będzie najlepsza możliwa, a koszty wymiany filtrów zawsze minimalne.
AirPack4 z opcją CF na bieżąco równoważy strumienie powietrza. Bo każdy rekuperator ma maksymalną sprawność odzysku ciepła tylko wtedy, gdy strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego są równe. *Dostępne w wersji Energy+ Ta centrala posiada moduł CF
AirPack4 z nową generacją systemu CF mierzy na bieżąco rzeczywiste przepływy powietrza i ustawia prędkości obrotowe wentylatorów tak, by strumień powietrza nawiewanego był zawsze równy strumieniowi powietrza wywiewanego niezależnie od zabrudzenia filtrów, kondensacji wilgoci w wymienniku ciepła czy wpływu warunków atmosferycznych.
Dane techniczne
Entalpijny wymiennik ciepła to przeciwprądowy wymiennik ciepła, w którym plastikowa przegroda dzieląca strumienie powietrza została zastąpiona selektywną membraną przepuszczalną dla cząstek pary wodnej i nieprzepuszczalną dla cząstek powietrza oraz zawartych w nim zanieczyszczeń.
Membraną w wymiennikach rekuperatorów AirPack jest monolityczny film polimerowy zapewniający transfer cząstek pary wodnej (średnia = 0.265 nm (nanometra)). Jednocześnie przez membranę nie przechodzą główne składniki powietrza czyli azot (0.305 nm) i tlen (0.299 nm), pył PM2.5 (250 nm), bakterie (0.8-5000 nm) oraz wirusy grypy i SARS (80-120 nm).
Niższa temperatura powietrza nawiewanego zimą. Temperatura powietrza nawiewanego nagrzewanego w wymienniku entalpijnym będzie zawsze niższa niż w przypadku wymiennika przeciwprądowego bez odzysku wilgoci. Niezależnie od tego który produkt wybierzemy nie mamy co liczyć na wartości wyższe niż 16-17°C, a przy dużych mrozach temperatury powietrza nawiewanego mogą spadać nawet do +14°C. Z punktu widzenia odzyskanej energii to i tak lepiej niż w przypadku wymiennika klasycznego ponieważ wymiennik entalpijny nie wymaga stosowania systemu przeciwzamrożeniowego. Z punktu widzenia komfortu niższe temperatury mogą być nieakceptowalne przez użytkownika. Dlatego w rekuperatorach AirPack z wymiennikami entalpijnymi są niewielkie nagrzewnice wtórne, których zadaniem jest podnieść temperaturę powietrza nawiewanego o 1-2°C. Moc zużywana przez taką nagrzewnicę jest prawie dwukrotnie niższa od mocy nagrzewnicy wstępnej systemu przeciwzamrożeniowego, dzięki czemu oszczędza energię.
Wyższy koszt rekuperatora. Urządzenia z wymiennikiem enatlpijnym są o 15-20% droższe co wynika z wyższego kosztu wymiennika i dodatkowego wyposażenia w postaci nagrzewnicy wtórnej i systemu sterowania tą nagrzewnicą.
Wymiennik entalpijny eliminuje problem suchego powietrza w budynku zimą. Wymiennik entalpijny to najtańszy sposób na utrzymanie zimą w budynku mieszkalnym wilgotności na poziomie > 25% zapewniającej tym samym komfort i zdrowie użytkownikom. Wysokiej klasy wymiennik entalpijny (o sprawności odzysku wilgoci >70%) pozwoli uzyskać wilgotność na poziomie >30% przy temperaturze powietrza zewnętrznego -10°C w większości budynków mieszkalnych. 30% to poziom wilgotności wymagany przy najwyższym standardzie komfortu cieplnego dla budynków określony w normie PN-EN 12251.
Rekuperator z wymiennikiem entalpijnym zużywa mniej energii elektrycznej. Wymiennik entalpijny o sprawności odzysku wilgoci > 70% praktycznie eliminuje konieczność korzystania z systemu przeciwzamrożeniowego wymiennika ciepła nawet do -7°C. Pamiętajmy, że w klasycznych wymiennikach nagrzewnica systemu przeciwzamrożeniowego włącza się przy +1°C, a każdy inny niż nagrzewnica wstępna sposób zapobiegania zamrożeniu kondensatu w wymienniku ciepła jest droższy bo zwiększa koszty ogrzewania (a jego marketing najczęściej opiera się na mitach a nie fizyce).
Z wymiennikiem entalpijnym koszty ogrzewania budynku są niższe. Koszty ogrzewania budynku, w którym działa rekuperator z wymiennikiem entalpijnym będą zawsze niższe w porównaniu od kosztów użytkowania tego samego budynku, z identycznym systemem rekuperacji ale z wymiennikiem klasycznym. Wynika to z wyższej o 5-15% sprawności entaplijnej wymiennika entalpijnego w porównaniu z wymiennikiem klasycznym.
Z wymiennikiem entalpijnym koszty klimatyzacji budynku są niższe. Koszty klimatyzowania budynku, w którym działa rekuperator w wymiennikiem entalpijnym będą niższe o kilkanaście procent od budynku, w którym działa rekuperator z wymiennikiem klasycznym. W lecie w klimatyzowanym budynku zawartość pary wodnej w powietrzu jest niższa niż w powietrzu zewnętrznym ponieważ powietrze jest osuszane w chłodnicy klimatyzatora. W takich warunkach rekuperator z entalpijnym wymiennikiem ciepła będzie osuszał powietrze zmniejszając tym samym ilość kondensatu wykroplonego w chłodnicy klimatyzatora i co za tym idzie zmniejszając zużycie energii przez ten klimatyzator o około 15%.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Dostępność: Dostępny
Numer katalogowy: 005C0004
Kod producenta: 005C0004
Kod EAN: 5903896831633
Stan produktu: Nowy
Kod produktu: Airpack4 300h Energy++
Marka: Thessla Green